VP2768-2K

27 İnç WQHD 2K Çözünürlük ve Donanım Kalibrasyonu ile SuperClear® IPS Monitör

 • Monitör Boyutu: 27"W
 • Panel Teknolojisi: IPS Tip TFT LCD
 • Çözünürlük: WQHD 2560 x 1440
 • Görüntü Alanı: 596.74mm (Y) x 335.66mm (D)
 • Görüntü Oranı: 16:9
 • Parlaıklık: 350 cd/m2 (Tipik)
 • Kontrast Oranı: 1000:1 (Tipik)
 • Dinamik Kontrast Oranı: 20,000,000:1
 • Görüş Açısı: 178 derece / 178 derece (Tipik)
 • Tepki Süresi: GTG(AVG): 5 m
 • Renk Gamutu: NTSC: 76.88% Coverage
 • sRGB: 99.92% Coverage
 • REC709: 99.98% Coverage
 • ÜRÜNE GENEL BAKIŞ

  Benzersiz renk akıclığını, gerçek hayattaki gibi yaratmak için geliştirilen ViewSonic® VP2768 WQHD 2K çözünürlüğü ile profesyonel fotoğrafçılar için tasarlandı. SuperClear® IPS paneli ve çerçevesiz tasarımı ile her açıdan yüksek renk performansını çoklu monitör uygulamalarında elde edebilirsiniz. Tek bir kablo ile daisy chain uygulaması yapabilmeniz için Displayport ve HDMI bağlantılarına sahiptir. VP2768, DELTA<2 renk akıclığı ile ürettiği her rengin doğru renk olduğunu garanti etmek için fabrika çıkışı kalibre edilerek size sunulmaktadır. Renk uniformity özelliği ile ekranın her köşesindeki parlaklık ayarlaması ve 14-bit 3D look-up tablosunda bulunan 4.39 milyar renk ile renkler arasında yumuşak geçişlere imkan tanır. 6 farklı renk ayarlama özelliği sayesinde her rengi ayrı ayrı işleyerek daha akıcı renk geçişleri elde edebilirsiniz. Ergonomik özellikler ile kendi konforunuza göre dilediğiniz şekilde ayarlayabilir ve en kullanışlı kullanım deneyimini yaşabilirsiniz. Ek olarak donanım kalibrasyon özelliği ile fotoğraf, grafik tasarım, içerik tasarım gibi farklı uygulamalar için monitörünüzü kolayca kalibre edebilirsiniz.

  Muhteşem Fotoğrafları Her Ayrıntısıyla Görün

  27" ekranında WQHD 2560x1440 çözünürlüğü çalıştığınız içeriklerde daha keskin görüntü sunarken Full HD ekranlara göre daha geniş masaüstü deneyimini de yaşamanıza olanak tanır.

  Endüstri Standartlarında Renk Gamutu

  %99,92 sRGB renk kapsama oranı ile VP2768, endüstri standartlarında renk üretimi yaparak daha zengin ve göz alıcı keskinlikte renkleri tasarlamak için üretildi.

   

  Kalibrasyon Fonksiyonu

  "X-rite renk yönetim uzmanları ile birlikte geliştirilen ViewSonic kalibrasyon yazılımı ve kalibrasyon donanım fonksiyonu ile ekran kartı ve monitör renk ayarlarınızı yaparak uzun kullanım sürelerinde doğru renkleri elde edebilirsiniz. * VP2768 kalibrasyon donanım fonksiyonu X-rite CS-XRi1, I1 display pro, I2 pro2 kalibrasyon cihazı

  Çerçevesiz Kenarlar

  VP2768 sahip olduğu çerçevesi kenarlar sayesinde çoklu monitör veya tek kullanım farketmeksizin daha geniş görüş açısı sunar ve çerçevesiz olmasının avantajı olarak resmi bir bütün olarak görmenize yardımcı olur.

  Ergonomik Tasarım ve Otomatik Pivot Tanıma

  VP2768 sahip olduğu ayak tasarımının getirdiği eğilme, kendi etrafında dönme, yükseklik ayarı ve pivot gibi üstün ergonomik özellikler ile kullanıcılara kişiselleştirilen ergonomik çözümler sunuyor. Ek olarak G sensörü sayesinde otomatik olarak pivot konumunu algılayabilmektedir. Client monte yuvası, monitör standına kolay bir şekilde uygulanarak daha düzenli bir çalışma ortamı sağlar. Auto Pivot özelliğini aktif etmek için öncelikle yazılımı kurmanız gerekmektedir.

  Mükemmel Ötesi Renk Üretimi

  Delta <2 renk akıcılığı sayesinde gözünüzle gördüğünüz renklere en yakın renkleri üreterek size her açıdan doğru renkleri yüksek doğruluk oranı ile birlikte sunuyor.

  Renk Uniformity Özelliği

  ViewSonic uniformity özelliği ekranın her köşesindeki parlaklık değerinin doğruluğunu <%5 oranında garanti eder. Böylece ekranın her köşesindeki renklerin doğruluğundan emin olabilirsiniz. * Uniformity özelliği sadece sRGB, EBU, SMPTE-C ve REC709 renk modlarında çalışmaktadır.

  İleri Seviye Renk İşlemcisi

  Benzersiz renk işlemcisinin renk paletindeki 4.3 milyar renk desteği sayesinde, gerçeğe en yakın renkleri üreterek profesyonel çözümler için yüksek doğruluk ve akıcılıkta renk kombinasyonunu bir araya getiriyor.

  SuperClear IPS Panel Teknoljoisi

  SuperClear IPS panel teknolojisinin en büyük getirisi olan her açıdan geniş görüş sunması sayesinde sadece ekrana tam karşısından bakmak yerine farklı açılardan da doğru renkleri göstermektedir. Buna ek olarak daha yüksek renk doğruluğu sunmasının avantajı olarak standart panellere göre her zaman daha yüksek renk doğruluğu ve renk akıclığı elde etmenizi de sağlar.

  Fotoğraf Modu ile Adaptiv Renk Ayarları

  Modları önceden ayarlayarak farklı fotoğraf senaryoları için bir tema atayabilirsiniz. Bu mod size istediğiniz özelliklerde ayarlama yapma imkanı sunar.

  Bağımsız 6 Eksen Renk Ayarlama Özelliği

  Bağımsız olarak ayar yapılabilen (kırmızı, yeşil, turkuaz, mor ve sarı) sıcaklık ve doğallık gibi ayarlar sayesinde renk çıkışlarında bozulma olmadan en kaliteli renk performansını elde edersiniz.

  Çoklu Monitör Kullanımı ve Geniş Bağlantı Seçenekleri

  HDMI, Displayport, mini DP ve USB3.0 portları sayesinde Windows veya MAC tabanlı dizüstü veya masaüstü bilgisayarınız ile kolayca kullanabilirsiniz. Daisy chain bağlantı seçeneği ile isterseniz çoklu monitör olarakta kullanabilirsiniz.

  Adaptiv Renk Ayarları için Renk Ayar Modu

  Her bir VP2768 özel olarak fabrika çıkışlı olarak kalibre edilerek, sRGB modu, Rec709, EBU, SMPTE-C ve uniformity raporu gibi ekstra 10 farklı renk kalibrasyon raporu da kullanıcılara sunmaktadır. Ek olarak VP2768 kendi sınıfında rakiplerinden 4 kat daha uzun süre renkleri kalibre edildiği şekilde muhafaza edebilmektedir.

  TEKNIK ÖZELLIKLER

  • DISPLAY
   Monitör Boyutu: 27"W Panel Teknolojisi: IPS Tip TFT LCD Çözünürlük: WQHD 2560 x 1440 Görüntü Alanı: 596.74mm (Y) x 335.66mm (D) Görüntü Oranı: 16:9 Parlaıklık: 350 cd/m2 (Tipik) Kontrast Oranı: 1000:1 (Tipik) Dinamik Kontrast Oranı: 20,000,000:1 Görüş Açısı: 178 derece / 178 derece (Tipik) Tepki Süresi: GTG(AVG): 5 m Renk Gamutu: NTSC: 76.88% Coverage sRGB: 99.92% Coverage REC709: 99.98% Coverage SMPTE-C: 100% Coverage EBU: 99.98% Coverage *colour gamut coverage may vary 1% depending on colour mode.
  • GİRİŞ
   Frekans: Fh = 15 ~ 90KHz ; Fv = 59 ~ 61Hz Sync: HDMI: TMDS DisplayPort/ mini DP: Mini-Packet
  • UYUMLULUK
   PC: PC Compatibles (2560 x 1440 HDMI/DisplayPort Non-Interlaced) Mac®: Power Mac (up to 2560 x1440 HDMI/DisplayPort)