VP3881

SuperClear® IPS Panele ve Donanım Tabanlı Kalibrasyon Özelliğine Sahip, 38 inç Kavisli Profesyonel Monitör

2300R kavisli ekran ve olağanüstü WQHD+ 3840x1600 çözünürlükle ViewSonic VP3881, bugüne kadar sunulan en etkileyici panoramik izleme deneyimini yaşatıyor. İnanılmaz derecede detaylı görüntüler ve geniş izleme açılarında benzersiz renk doğruluğu sunmak için geliştirilen VP3881, HDR10 içeriklere destek vererek canlı renkler ve zengin kontrasta sahip görüntüler veriyor. VP3881'in 3 kenarı çerçevesiz, geniş 38" (37,5" izlenebilir) ekranı ekstra kullanım alanı sunuyor. Ultra geniş 21: 9 en boy oranı, önceden kalibre edilmiş IPS renkler ve dahili hoparlörle bu monitör, video düzenleme ve renk kalitesinin önemli olduğu diğer içerik oluşturma türleri için mükemmel bir tercih haline geliyor. VP3881'in şık ve modern tasarımı, USB 3.1 Type C, DisplayPort ve HDMI girişleri sayesinde çok uzun yıllar boyunca kullanılabilir. Bu girişlerin tümü HDCP 2.2 içerik korumasıyla gelir. Bu sayede 4K içerikleri güvenli bir şekilde oynatabilir ve yayınlayabilirsiniz. VP3881 hassas renk doğruluğu sunmak için Delta E<2 değerine sahiptir. Monitörde ayrıca ekranın her köşesinde renk kararlılığı sağlamak için entegre renk bütünlüğü ve 4,39 trilyon renge sahip bir renk paleti meydana getiren 14-bit 3D taramalı tablo bulunur. VP3881'in, X-Rite ile birlikte geliştirilen dahili donanım tabanlı kalibrasyon işlevi monitörünüzü uzun dönem kullanım için kalibre etmenizi sağlar.

Öne Çıkan Özellikler

 • 38 inç WQHD+ 3840 x 1600 çözünürlük + 21:9 en boy oranı
 • 2300R Curved (Kavisli) monitör
 • %99 sRGB, %99,52 REC709, %100 SMPTE-C, %98,04 EBU kapsama oranları
 • Donanım kalibrasyon uyumluluğu ile uzun süre yüksek renk doğruluğu
 • 10 bit renk motoru, 14-bit 3D LUT ve 1.07 milyar renk desteği
 • HDR 10 desteği
 • Ergonomik tasarım
 • 2x HDMI 2.0, DP ve USB3.1 Type-C. Tümü HDCP2.2 şifreleme
 • KVM switch
 • Birden fazla pencere görüntüleme özellikli ViewSplit
 • 3 Yıl “0” piksel politikasıyla endüstri standartları ötesinde çözüm
 • 3 Yıl Garanti
 • TUV sertifikalı Flicker Free ve Blue Light Filter ile göz koruma

 

ViewSonic x X-Rite

Renk yönetimi uzmanı X-rite ile birlikte geliştirilen VP3881, donanım tabanlı kalibrasyonu destekler. Bu işlev sayesinde ekran kartı ve monitörün ölçekleri aynı düzeye getirilir, uzun süre kararlı ve doğru renk çıkışı elde edilir.

* VP3881'in donanım tabanlı kalibrasyon işlevi X-rite I1 Display Pro ve I1 Pro 2 kalibrasyon cihazlarıyla çalışır.

 

Mükemmel Renk Üretimi

Delta E < 2 renk doğruluğuna sahip olan VP3881, gerçeğinden ayırt etmesi neredeyse imkansız renkler oluşturarak her seferinde harika görüntüler meydana getirir.

 

Evrensel Renk Standardı

%99 sRGB renk kapsama oranıyla daha zengin ve canlı renkler oluşturmasının yanı sıra görüntülerin endüstri standartlarıyla mükemmel bir şekilde uyumlu olmasını sağlar.

 

Dengelenmiş Renk Bütünlüğü

VP3881 'in parlaklık performansı ViewSonic'in renk bütünlüğü doğrulamasıyla hassas bir şekilde dengelenir. Bu sayede delta parlaklık değişkeni %5'in altına çekilerek parlaklığın tüm ekranda tutarlı olması sağlanır ve renk sıcaklıklarında değişim yaşanması önlenir.<,/p>

 

Her Şeyi Saran Kavis

VP3881'in ultra geniş panelinin sağladığı ekstra ekran alanı video düzenleme ve izleme için ideal bir çözüm sunarken 2300R kavis ise etkileyici izleme deneyimi sağlar.

 

Panoramik Görüntüler

38 inç WQHD+ 3840 x 1600 çözünürlüklü panel ile görüntüler tüm detaylarıyla gerçekçi bir şekilde oluşturulur. Sinematik video için standart en boy oranı olan 21:9 sayesinde videoları sinemaskop olmadan tam ekranda oynatabilir ve düzenleyebilirsiniz.

 

Canlı ve Detaylı Videolar

HDR10 High Dynamic Range içerikler, daha zengin renkler, kontrast oranları ve genel olarak daha iyi bir izleme deneyimi için görüntünün hem parlak hem de aydınlık bölümlerinde mümkün olan en yüksek detayı sunar.

 

SuperClear® IPS Panel Teknolojisi

VP3881 ile tutarlı parlaklık seviyelerinde doğru ve canlı renklerin keyfini her açıdan çıkarın. VP3881’e ister yukarıdan, ister aşağıdan isterse de yanlardan bakın, SuperClear IPS teknolojisi mükemmel görüntü kalitesi sunar.

 

Birden Fazla Görevi Yapabilmek için ViewSplit

ViewSonic'e özgü ViewSplit yazılımı, çok sayıda projeyi kolay yönetilebilen bölümlere ayırarak birden fazla görevi çok daha verimli şekilde yapmanızı sağlar. Bu özellik, çift monitör kullanmaya alışık kullanıcılara tek bir ekranda daha fazla kullanım alanı vererek proje yönetimini sadeleştirir.

ViewSplit yazılımını indirip kurmak için lütfen viewsonic.com adresini ziyaret edin.

 

Kusursuz İş Akışı Yönetimi

USB 3.1 Type-C ile sektör lideri Klavye, Video, Fare (KVM) Anahtarı teknolojisi sayesinde kullanıcılar VP3881'in yanında kullanılan çevre birimlerini tek bir klavye ve fareyle kontrol edebilir. USB 3.1 Type-C, Windows ve Mac OS kullanıcılarına şarj etme, büyük boyutlu dosya aktarımı ve video görüntüleme konularında kullanıcı dostu bir yönetim imkanı sunuyor.

 

İnce Ayarlı Sesler

VP3881; Standart, Müzik ve Sinema olarak farklı uygulamalar için özel ayarlanmış ses seviyesi sunan Sonic Mode ile gelir.

 

Esnek Yerleşim

VP3881, öne arkaya yatırma, eksen etrafında dönme, eğme ve yükseklik ayarlarıyla konforu ve verimliliği artırır.


Rahat Gözler

TUV sertifikalı Flicker-Free ve Blue Light Filtration teknolojileri uzun süreli kullanımda göz yorgunluğunu azaltmaya yardımcı olur.

 

Gelecekte de Kullanılacak Bağlantı Seçenekleri

USB Type-C, DisplayPort ve HDMI girişleri, VP3881 ile diğer cihazları bağlamak için çok daha fazla esneklik sağlar. VP3881 ayrıca yakın gelecekte de kullanılmaya devam edecek HDCP2.2 (Yüksek Bant Genişlikli Dijital İçerik Koruması) içerik koruma sistemine sahip. Bu sayede dijital görseller ve ses kaynaklarının izinsiz kullanımı veya kopyalanması engellenecek ve gelecekteki 4K içeriklere uyumluluk sağlanacak.

 

Kutudan Çıkar Çıkmaz Olağanüstü Renkler

Her bir VP3881, üretim süreci sırasında ayrı ayrı kalibre edildi ve manuel olarak ayarlandı. Bu sayede her monitörün aynı olağanüstü renk performansı sunması sağlandı. Ekranın kendine ait renk kalibrasyon raporu kutuda yer alır. Raporda ekranın sRGB, EBU, SMPTE-C, REC709 ve bütünlük değerlerinin yanı sıra tipik bir renk raporunda yer almayan 10 ayrı değer de bulunur. Bu sayede monitörün olağanüstü renk performansı gösterdiğinden emin olunur.

 

Garanti Koşulları

ViewSonic yıllardır sürdürdüğü teknoloji liderliğini kullanıcılarına, herzaman en yüksek kaliteyi sunarak tahahhüt etmektedir. Kullanılan panellerde her zaman bir adım önde olarak endüstri lideri piksel politikasını uygular. Ayrıca 3 yıl garanti sunmaktadır.